Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Porozumienie Współpracy pomiędzy Zamkiem a instytucjami kultury Ukrainy Zachodniej

Spotkania i wykłady Turystyka Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: -

Kiedy:
1. 15-04-2013 12:00 Poniedziałek

15 kwietnia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie podpisane zostało Porozumienie Współpracy pomiędzy Zamkiem a instytucjami kultury Ukrainy Zachodniej. Porozumienie dotyczy nawiązania współpracy z ważnymi ukraińskimi podmiotami zajmującymi się kulturą oraz przygotowania planów wspólnych działań promocyjnych. Podpisanie dokumentu jest wydarzeniem o znaczeniu strategicznym, istotnym nie tylko dla Zamku Książąt Pomorskich, ale też dla regionu - pozwoli ono bowiem znacznie poszerzyć ofertę kulturalną Zamku i nawiązać ściślejsze relacje instytucjonalne z ukraińskimi partnerami. Będzie też okazją do wzmocnienia współpracy z bardzo liczną na terenie województwa zachodniopomorskiego mniejszością ukraińską.

Dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie Barbara Igielska podpisała porozumienie z następującymi ukraińskimi instytucjami:
- Narodowym Rezerwatem „Zamki Tarnopola" w Zbarażu,
- Narodowym Historycznym - Architektonicznym Rezerwatem w Kamieńcu Podolskim,
- Krzemieniecko -Poczajowskim Rezerwatem Historyczno- Architektonicznym w Krzemieńcu,
- Muzeum Historycznym we Lwowie.

Porozumienie podpisane zostało w obecności Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Wojciecha Drożdża, Konsula Generalnego Ukrainy, Pana Myrona Jankiwa, Konsula Honorowego w Szczecinie, Pana Henryka Kołodzieja oraz Przewodniczącego Związku Ukraińców w Polsce Oddział w Szczecinie, Pana Jana Syrnyka.

Słowa kluczowe: ukraina, zamek, szczecin

« Powrót do poprzedniej strony