Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Niesamowici Bracia Limbourg autorstwa Beniamina M. Bukowskiego

Spektakle Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Teatr "Piwnica przy Krypcie"(wejście B)

Wstęp: bilety: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł

Kiedy:
02-04-2017 -22-04-2017

22.04.2017 (sobota), godz. 20.30
Teatr „Piwnica przy Krypcie" (wejście B z dużego dziedzińca), bilety: normalny 30 zł, ulgowy 20 zł

 

Reżyseria: Daniel Jacewicz

Muzyka: Damian Borowiec
Konsultacje muzyczne: Lesja Szulc
Scenografia: Michał Banasik
Kostiumy: Sylwia Kazimierowska
Obsada: Magdalena Wrani - Stachowska, Adam Kuzycz - Berezowski, Rafał Hajdukiewicz, Maciej Sikorski (laureat Srebrnej Ostrogi 2016 dla najciekawszej młodej osobowości zachodniopomorskiej sceny)

Bracia Limbourg byli niderlandzkimi malarzami urodzonymi w XIV wieku. Zajmowali się sztuką iluminowania rękopisów. Ich dzieła charakteryzują się wyrafinowaną linią i kolorem, intensywnymi barwami, wysmukłymi proporcjami postaci.

 

Fragmenty recenzji:

„Twórcy nowego przedstawienia, którzy po raz pierwszy pracowali w Teatrze - Piwnica przy Krypcie, też ładnie wpisali się w tradycję tej sceny (np. "Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji)", wnosząc swoja świeżość". „Przedstawienie w kostiumie średniowiecza, ale żywe i zabawne". „Przy czym spektakl - przewrotnie - niesie w sobie dużo optymizmu" - Ewa Podgajna, Gazeta Wyborcza


„Najnowsza premiera Piwnicy przy Krypcie "Niesamowici Bracia Limbourg" wpisała się w tradycje tej sceny ze swoim abstrakcyjnym humorem". „Braci Limbourg znakomicie grają Rafał Hajdukiewicz (Paul), Maciej Sikorski (Jean) i Adam Kuzycz-Berezowski (Herman)". „To trio męskie gra w tym spektaklu koncertowo i chociażby dla nich warto ten spektakl obejrzeć. Każdy z nich jest zabawny, ale też każdy nadaje charakterystyczny rys swojej postaci" - Małgorzata Klimczak, Głos Szczeciński„To tekst, prowokujący do śmiechu, ale też inspirujący do przemyśleń, bo nie jest to farsa, a raczej czarna komedia. Reżyser (Daniel Jacewicz) wybrał do scenariusza tylko niektóre, te najbardziej przydatne w jego wizji tej historii, fragmenty oryginału. Po za tym pracodawcą braci nie jest w spektaklu książę, a księżna de Berry (w tej roli bardzo dobra Magdalena Wrani-Stachowska)". „Ta inscenizacja to przede wszystkim bardzo dowcipna i nieco melancholijna opowieść o upartym i dążeniu do niezależności, na przekór dyktatowi pieniądza i niewygodnych zobowiązań". „Zgodnie z konwencją tej sceny, spektakl jest szybki, dynamiczny" - Radosław Bruch - portal Wszczecinie.pl


Pełne recenzje: 

Gazeta Wyborcza / Szczecin:
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34959,21037378,niesamowici-bracia-limbourg-i-ich-barwne-zabawne-historie.html

Głos Szczeciński: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/232618.html

Wszczecinie.pl: http://wszczecinie.pl/aktualnosci,komedia_o_wladzy_w_krypcie,id-27462.html

 

„Marzenie każdego marketingowca! Absolutny samograj! Każdy widz po obejrzeniu spektaklu przyprowadza na następny dziesiątkę, dwudziestkę swoich znajomych, a ci z kolei przyprowadzają swoich. Zupełny obłęd" - pracownik biura promocji Zamku.

„Byłam na generalnej. Służbowo. Sprawdzić, czy właściwie spożytkowaliśmy środki. Artyści lubią czasem, że tak powiem, „przyaktorzyć" z budżetem (myślę zwłaszcza o scenografii, kostiumach), który przecież nie jest z gumy. Premierę oglądałam już prywatnie. Ale proszę się nie zrażać. To, że spektakl podoba się w dziale księgowości wcale nie znaczy, że jest zły" - pracownik działu księgowości Zamku.

„Widziałam wszystkie próby, łącznie z generalną. A teraz nie wyobrażam sobie opuścić choćby jednego spektaklu. Ostatnio w autobusie przypomniał mi się fragment tego przedstawienia. Musiałam wysiąść. Nie potrafiłam powstrzymać śmiechu i trochę mnie to krępowało. Jak mówi mój syn: Najwyższa póła!" - bileterka zamkowego Teatru „Piwnica przy Krypcie".

Słowa kluczowe: Niesamowici Bracia Limbourg

« Powrót do poprzedniej strony