Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

LETNIE KONCERTY PLENEROWE

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Dziedziniec Menniczy

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
01-07-2017 -03-09-2017

Dziedziniec Menniczy Zamku, godz. 16.00, wstęp wolny

 

W przypadku niepogody koncerty nie odbędą się.

 

W okresie letnim przygotowywana jest muzyczna oferta plenerowa. Program koncertów powinien usatysfakcjonować szerokie grono melomanów.

 

Stary Szmugler

3.09.2017 (niedziela), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny. W przypadku niepogody koncert nie odbędzie się.

Zespól Stary Szmugler powstał w 2002 roku. Powodem całego „zamieszania" była inspiracja szantami - muzyka z dawnych pokładów oraz poszukiwanie nowych kierunków muzycznych przez członków zespołu. Cześć z muzyków miała już bowiem staż w szantowym zespole Kilwater. Początkowo koncerty odbywały się w czteroosobowym składzie wokalno - instrumentalnym (gitara, gitara basowa, bodhran oraz skrzypce i mandolina) a kierunek działania był stricte folkowy - pieśni żeglarskie oraz muzyka irlandzka. W tym czasie zespól koncertował w swoim rodzinnym mieście - Szczecinie a także w wielu innych miastach Polski grając podczas imprez okolicznościowych, koncertów klubowych oraz licznych festiwali o tematyce morskiej, niejednokrotnie zbierając dobre oceny i nagrody od jurorów i publiczności. Przełomem w działalności zespołu był rok 2004. Wtedy to skład z czterech osób poszerzony został do sześciu, doszedł także nowy instrument - perkusja, nadając zupełnie nowe brzmienie muzyce Starego Szmuglera. Styl zespołu został określony jako folk - rock. W stałym już składzie zespól odwiedził sceny największych festiwali w kraju - początkowo jako konkursowicz (posiada spory dorobek nagród jurorskich a także tych najważniejszych - nagród publiczności), z czasem zaś jako wykonawca główny. Grupa uczestniczyła także w wielu ogólnopolskich imprezach plenerowych (np. Dni Morza) a także dawała koncerty w tematycznych pubach, tawernach na terenie całej Polski. Zespól zaliczył też udane występy w Szwecji, Niemczech czy też Belgii. Repertuar grupy tworzą w większości autorskie kompozycje. W roku 2004 zespół wydał swą debiutancką płytę „Z przemytu" a latem 2007 roku ukazał się drugi album grupy „5 years old". Utwory zespołu można również usłyszeć na płycie „Zobaczyć morze" a także w niektórych stacjach radiowych podczas tematycznych audycji.

 

Obecnie skład zespołu Stary Szmugler tworzą:

 

Kuba Knobloch (gitara akustyczna, vocal) - założyciel i lider zespołu. Absolwent Katedry Edukacji Artystycznej (wychowanie muzyczne). Współtworzył również zespól Kilwater, jego hobby to muzyka żeglarska, turystyka oraz piłka nożna. Jest autorem większości utworów wykonywanych przez zespól.

Stanislaw Durda (perkusja, vocal) - multiinstrumentalista - w zespole gra na perkusji na dość wysokim poziomie, nie stroni jednak od innych instrumentów - jest doskonałym gitarzysta solowym, potrafi tez grać na fortepianie. Na co dzień jest projektantem budowlanym.

Lukasz Kubiciel (bodhran, vocal) - jego przeszłość również sięga czasów Kiwatera. Jest jednym z głosów prowadzących w zespole, w swoim dorobku ma również własne utwory wykonywane przez zespól. Na co dzień pracuje jako barman w przyjaznym dla zespołu pubie The Long Bridge.

Szymon Mielcarek (gitara basowa) - jeden z założycieli zespołu Satuk, gdzie grał na gitarze elektrycznej. Nie posiada kierunkowego wyksztalcenia w zakresie muzyki lecz mimo to dysponuje ogromna wiedza z jej zakresów godna niejednego muzyka z dyplomem. Jego „metalowe" pochodzenie widać na pierwszy rzut oka i śmiało można nazwać to jego pasja. Jego hobby to również książki i podróże. Studiuje na Politechnice Szczecińskiej..

Anna Kaźmierska (skrzypce) - najmłodszy stażem członek zespołu. Jest dobra skrzypaczka a swoje umiejętności potwierdza na co dzień w szczecińskiej operetce. Jej gra tworzy trzon klimatu folkowego w zespole.

Kuba Zajączkowski (flety, flażolety) -najmłodszy stażem członek zespołu. Doskonały wokalista, Student Katedry Artystycznej na wydziale humanistycznym US. Muzyka jest jego pasją wiec mimo nikłych kontaktów z żeglarstwem szybko zadomowili się w klimacie okołomorskim.

 

 

Fot. Marek Kowalczyk, zdjęcie z kolekcji Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony