Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką

Spotkania i wykłady Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, sala Kina Zamek (wejście A, F)

Wstęp: bilety: 8 zł

Kiedy:
1. 16-01-2018 17:30 Wtorek

godz. 17.30, Sala Kina Zamek (wejście A)

Temat spotkania: PSYCHOLOGIA PRACY AKTORA

Michał J. Kawecki - psycholog terapeuta oraz Maciej Rayzacher - aktor, będą rozmawiać o roli empatii (współodczuwania), uważności, harmonii wewnętrznej oraz inteligencji emocjonalnej w pracy artystycznej i aktorskiej, a także o panowaniu nad stresem i emocjami w odpowiedzialnej działalności społecznej.

Maciej Rayzacher - aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, znany m.in. z roli Kapitana Knothe w filmie „Czarne chmury", a także innych ról w takich filmach jak m.in. „Popiełuszko, wolność jest w nas", „Miś", „Człowiek z marmuru", „Stawka większa niż życie". Odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużonym Kulturze Gloria Artis oraz Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski.
Oprawa muzyczna w wykonaniu uczniów szczecińskich szkół muzycznych.

Cykl Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką wchodzi w 22. rok działalności w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. To projekt unikatowy w skali kraju. Nigdzie indziej nie prowadzone jest takie przedsięwzięcie, którego celem byłoby łączenie szeroko pojętej psychologii ze sztuką, z różnorodnymi dziedzinami działalności artystycznej, z filozofią, z historią, ogólnie z nauką.
Na przestrzeni lat Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką gościły autorytety z dziedziny literatury, szeroko pojętej sztuki, medycyny, prawa i wielu innych dziedzin. Pomysłodawcą i twórcą Spotkań od samego początku jest psycholog terapeuta Michał Józef Kawecki.

 

Słowa kluczowe: Zamkowe Spotkania z Psychologią i Sztuką

« Powrót do poprzedniej strony