Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

FERIE W ZAMKU

Dla dzieci Wystawy Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp:

Kiedy:
15-01-2018 -28-01-2018

 

Opowieści z wojaży. Świadomi podróżnicy

15 - 19.01.2018 (poniedziałek - piątek), godz. 10.00-11.30, Sala Literacka (wejście A z dużego dziedzińca, II p.), karnet tygodniowy: 50 zł

 

Prowadzenie: Agata Ilnicka Hegel, animatorka kultury

 

Edukacyjne warsztaty dla dzieci (6-12 lat).

 

Podczas pięciu spotkań warsztatowych mali uczestnicy przemienią się w podróżników, obserwatorów i  myślicieli, zmagających się z wyzwaniami dotyczącymi różnic międzykulturowych i współzależności na naszej planecie. Poprzez gry i zabawy będziemy rozwijać wrażliwość i wyobraźnię. Poznamy triki i logistykę pakowania się prawdziwego wojażera i stworzymy własne artefakty - pamiątki z podróży. Historia naszych wypraw zmieni się w niezwykły list z przyszłości.

 

Zapraszamy wszystkich dziarskich, ciekawych świata i otwartych na przygodę!

 

 

Warsztaty rzeźbiarskie

15 - 19 oraz 22 - 26.01.2018 (poniedziałek - piątek), godz. 13.00-14.30, Sala Literacka (wejście A z dużego dziedzińca, II p.), bilet jednorazowy: 10 zł

Prowadzenie: Wiktor Zubek

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-14 lat.

 

Dzieci będą się uczyć rzeźbienia poprzez zabawę. Tematami zajęć będą: twarz i jej profil, postaci (np. gryf, rycerz, muzyk, anioł), zwierzątka leśne i morskie oraz statki. Uczestnicy poznają również technikę tworzenia naczyń użytkowych - talerzy, pater, wazonów.

 

 

Coco

15-19.01.2018 (poniedziałek- piątek), godz. 12.00, Sala Kina „Zamek" (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety w cenie 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób). Seanse bez reklam!

 

2017, Słowenia, Azerbejdżan, Turcja,  Czarnogóra, Serbia, USA, Familijny, Przygodowy, Animacja, 109 min

Reżyseria: Lee Unkrich

 

Bohaterem filmu jest Miguel. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak Miguel marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to - za sprawą serii przedziwnych wydarzeń - doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. Po drodze spotyka uroczego oszusta Hectora. Wspólnie spróbują rozwikłać tajemnicę z przeszłości rodziny Miguela...

 

 

Bajkogranie, czyli wierszyki ze szczyptą muzyki

20,27.01.2018 (soboty), godz. 12.00, sala 101 (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 15 zł dziecko, 20 zł opiekun; ilość miejsc ograniczona

 

20.01.2018 / Słoń Trąbalski i puzon

27.01.2018 / Rzepka i klarnet

 

Warsztaty teatralno-muzyczne dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Celem zajęć jest rozwój wyobraźni najmłodszych widzów, którzy przez zabawę zgłębiają tajniki teatru i muzyki.

 

Podczas zajęć dzieci poznają budowę poszczególnych instrumentów oraz zapoznają się z ich brzmieniem wysłuchując różnego rodzaju fragmentów muzycznych. W trakcie takich spotkań, które mają charakter warsztatów, dzieci budują teatralną scenografię, dobierają kostiumy, obsadzają role i wspólnie z aktorem wystawiają miniprzedstawienie.

 

Każde spotkanie cyklu poświęcone jest innemu utworowi literackiemu i towarzyszy mu prezentacja innego instrumentu muzycznego.

 

Warsztaty poprowadzi Jakub Gwit z Teatru Rozmaitości „Gwitajcie".

 

 

Louise nad morzem

22-26.01.2018 (poniedziałek- piątek), godz. 12.00, Sala Kina „Zamek" (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety w cenie 15 zł normalny, 13 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób) Seanse bez reklam!

 

2016, Belgia, Francja, Animacja, 70 min

 

reżyseria: Jean-François Laguionie

 

 

Uwaga! Film z napisami

 

Tytułowa Louise to starsza pani, która utknęła w nadmorskim kurorcie, po tym jak odjechał ostatni w tym sezonie pociąg. Szanse na wydostanie się są zerowe. Ale Louise nie wpada w panikę. Postanawia samotnie przetrwać zimę. Nie będzie to łatwe. Jednak z czasem ulewne deszcze, przypływy czy brak ludzi, przestają jej doskwierać tak mocno, jak na początku. Louise brakuje tak wielu rzeczy, ale znajduje coś bezcennego - odzyskuje wiarę w siebie. Zaczyna traktować swoją sytuację jako wyzwanie. Ma zamiar przetrwać stawiając czoła żywiołom, a także swym trudnym wspomnieniom... Wzruszający film animowany dla dorosłych o sile człowieka i o tym, że w każdym wieku można znaleźć sens życia.

„Film przykuwa uwagę świadomymi spowolnieniami i powściągliwością, które ukazują piękno prostoty animacji. Reżyser stopniowo odsłania wewnętrzny świat bohaterki: to jak leczy ona swoją pamięć. Jean-François Laguionie tworzy wzruszające, poetyckie obrazy z dziecięcą dociekliwością i uwagą przyglądając się emocjom bohaterki". Olivier Bouchard - Cinefilic

 

Animacja wyróżniona nagrodą publiczności na festiwalu Animator 2017 w Poznaniu. Film zdobywcy Złotej Palmy za "Rowing Across the Atlantic".

 

 

„Z bum bum rurką za pan brat!" Zimowe przygody muzyczne

22 - 26.01.2018 (poniedziałek - piątek), godz. 10.00-11.30, Sala Literacka (wejście A z dużego dziedzińca, II p.), karnet tygodniowy: 50 zł

 

Prowadzenie: Katarzyna Rydzak (Akademia Sztuki)

 

Cykl warsztatów muzyczno-ruchowych dla dzieci (6 -12 lat). Uczestników czeka spotkanie z mało znanymi jeszcze w Polsce dzwonkami rurowymi, czyli Handchimes (z grupy instrumentów perkusyjnych).

Warsztaty poszerzą świadomość muzyczną dzieci (w programie m. in. aktywne słuchanie muzyki wg Batti Strauss i ćwiczenia muzykoterapeutyczne), rozwiną pamięć melodyczną i rytmiczną. Uświadomią dzieciom wartość gry zespołowej i zapewnią świetną zabawę!

 

Wystawy (szczegóły):

- Piękno poza czasem. Kolekcja Muzeum Narodowego w Kielcach na Zamku w Szczecinie

- Wystawa irańskiej ilustracji dziecięcej

- Egipt przed rewolucją 2011 / do 10.01.2018

- Afryka i Azja w fotografii / od 11.01.18

- Galeria Jednego Obrazu: Mirosława Poślednik, Bez tytułu

Zwiedzanie galerii wystawowych od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00. W dniu 6 stycznia galerie wystawowe będą nieczynne. Bilety: 6 zł normalny, 4 zł ulgowy

 

BILETY DO NABYCIA:

Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I z małego dziedzińca), tel. 91 48 91 630, czynne: 16 X - 14 IV (wtorek - niedziela), godz. 10.00-18.00, 15 IV - 15 X (poniedziałek - niedziela), godz. 10.00-18.00. Kasa w skrzydle wschodnim (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), tel. 91 434 83 65, czynna od wtorku do niedzieli w godzinach: 10.00 - 18.00. W poniedziałki kasa nieczynna. Dodatkowo kasa jest czynna do czasu rozpoczęcia spektakli teatralnych, koncertów, spotkań i wykładów oraz seansów filmowych. Rezerwacje biletów: Odbiór zarezerwowanych biletów musi nastąpić nie później niż 4 dni przed datą danego wydarzenia. Odstępstwo od tej zasady jest tylko dla biletów do Kina „Zamek", których odbiór może nastąpić w dniu seansu, ale nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

Słowa kluczowe: dzieci

« Powrót do poprzedniej strony