Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

„Wyprawa do Peru” z Timmem Stützem.

Spotkania i wykłady Wystawy Miejsce: Książnica Pomorska im. Stanisława Sztaszica w Szczecinie, ul. Podgórna 15/16

Wstęp: Serdecznie zapraszamy Państwa na „wyprawę do Peru” wraz Timmem Stützem, która będzie połączeniem obrazów i autorskiej opowieści. Spotkanie w języku polskim.

Kiedy:
1. 21-02-2018 17:00 Środa

Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa oraz projekcja zdjęć. Niezwykłe fotografie ilustrują zapis podróży, jaką autor odbył do Peru, której zwieńczeniem jest album wydany w 2016 r. „PERU fotografie.legenden.tagebücher”.

Timm Stütz urodził się w 1938 roku w Dreźnie. Po wielu latach pracy w przemyśle okrętowym rozpoczął działalność twórczą jako artysta fotografik, pisarz, publicysta i tłumacz. W tym czasie też, w latach 80-tych, zamieszkał na stałe w Polsce, we wsi Glinna (województwo zachodniopomorskie). Od 1983 roku należy do Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym pełnił kilkukrotnie funkcję prezesa. Od 2002 jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.Timm Stütz wydał wiele albumów fotograficznych, w których zdjęcia często opatrzone są jego opowieściami lub trafnymi, pełnymi refleksji cytatami i aforyzmami. Pasja żeglarska natomiast odzwierciedliła się w publikacji książek o tematyce marynistycznej, które wydawane były głównie w latach dziewięćdziesiątych. Na dorobek pisarski autora składa się bogata literatura autobiograficzna skupiona wokół dzienników, które są zarówno zapisami podróży, ale i komentarzem do wydarzeń historyczno-politycznych.

timm-zapr-001_1_600.

Słowa kluczowe: fotografia, Peru, Stütz

« Powrót do poprzedniej strony