Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

REPERTUAR TEATRU PIWNICA PRZY KRYPCIE NA MAJ

Dla dzieci Spektakle Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp:

Kiedy:
05-05-2018 -30-05-2018

REPERTUAR TEATRU PIWNICA PRZY KRYPCIE NA MAJ

 

Ślimak

5.05.2018 (sobota), godz. 10.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: opiekun 20 zł, dziecko 10 zł

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6. lat.

 

Autor: Marta Guśniowska

Reżyseria: Laura Słabińska

Muzyka: Jacek Gałkiewicz

Scenografia: Wanda Kowalska

Obsada: Paulina Lenart, Rafał Hajdukiewicz, Paweł Niczewski

 

Spektakl „Ślimak" powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce. To mądra i zabawna opowieść dla najmłodszych o tym, że trzeba nauczyć się doceniać to, co mamy, bo nieznane nie zawsze jest lepsze od tego, co bliskie.

Ślimak zamieszkuje swój mały, muszlowy domek. Spotyka na swej drodze Bobra, zajmującego się handlem nieruchomościami. Bóbr naigrywa się z mieszkania Ślimaka. Roztacza przed nim wizję nowego apartamentu, w którym Ślimak nie tylko poczułby się lepiej, ale i byłby lepiej postrzegany przez innych. Rozpoczyna się droga w poszukiwaniu nowego domu dla Ślimaka, w której naszemu bohaterowi towarzyszy rezolutny Bóbr. W podróży spotkają wiele niezwykłych postaci, jak Kret czy Mrówki. Będą przymierzać się do najprzeróżniejszych eleganckich domów. A wszystko po to, by na koniec nasz Ślimak zrozumiał starą prawdę: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Żeby docenił, to co ma i pojął, że nawet jeśli jego domek nie jest idealny, nic nie szkodzi. Ważne, żeby był idealny dla niego.

 

 

Kolega Mela Gibsona

5,20.05.2018 (sobota, niedziela), godz. 17.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 30 zł, ulgowy 25 zł

 

Monodram według tekstu Tomasza Jachimka.

 

Reżyseria: Waldemar Patlewicz

Obsada: Adam Dzieciniak

Tekściarz i  satyryk Tomasz Jachimek napisał „Kolegę Mela Gibsona" na przekór  aktorom, których zna doskonale. W monodramie opowiada o ich śmiesznostkach, przyzwyczajeniach, poczuciu niedowartościowania, słowem - wadach. Feliks Rzepka bohater tekstu, to uosobienie „wybitnego" aktora, który ze szczytów sławy i popularności za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru stacza się na samo dno scenicznego niebytu.... ale Rzepka to nie tylko Aktor. To wyjątkowe zwierciadło, w którym podczas półtoragodzinnego spektaklu możemy się przeglądać. I zaczyna nam być  niewygodnie i nieprzyjemnie - Waldemar Patlewicz.

 

 

Misiaczek

6,20.05.2018 (niedziele), godz. 10.00, sala 101 (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: opiekun 15 zł, dziecko 10 zł

 

Spektakl teatralny dla dzieci od 18. miesiąca życia do 6. lat.

 

„Misiaczek" powstał na podstawie znakomitego materiału literackiego Marty Guśniowskiej, autorki najczęściej wystawianych sztuk teatralnych dla dzieci w Polsce.

 

Autor utworu: Marta Guśniowska

Reżyseria: Paweł Niczewski

Opieka artystyczna: Anastasiia Miedviedieva

Muzyka: Jacek Gałkiewicz

Teksty piosenek: Marta Guśniowska

Scenografia, kostiumy: Agnieszka Miluniec, Maciej Osmycki

Obsada: Paulina Lenart / Marta Uszko,  Paweł Niczewski

 

Zapraszamy Was serdecznie!

Bardzo ciepło! Bardzo grzecznie!

Zapraszamy... Chodźcie z nami...

Dokąd? Zobaczycie sami...

 

W lesie jakich wiele mieszkał sobie zwykły niedźwiadek. Miał kochającą Mamusię i oddanych przyjaciół. Ale pewnego dnia coś się zmieniło. Co się dzieje z Misiaczkiem? Miłość, przyjaźń, kłopoty. Misiaczek - nieznana historia.

 

 

Moja ABBA

6.05.2018 (niedziela), godz. 17.00

25.05.2018 (piątek), godz. 23.30 (spektakl w ramach Szczecińskiej Nocy Teatrów, towarzyszącej 53 Przeglądowi Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2018), sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 30 zł, ulgowy 20 zł

 

Spektakl muzyczny Moja ABBA autorstwa Tomasza Mana w reżyserii Pawła Niczewskiego. Premiera odbyła się w listopadzie 2017 r.

 

Tomasz Man - autor

Paweł Niczewski - reżyseria, adaptacja

Tomasz Lewandowski - aranżacje i opracowanie muzyczne

Wanda Kowalska - kostiumy

Arkadiusz Buszko - plastyka ruchu

Obsada: Dorota Chrulska, Rafał Hajdukiewicz, Konrad Pawicki, Marta Uszko.

 

Lata 70. XX wieku w Polsce to czasy smutne, szare i pozbawione inspirujących rozrywek.

Przyjazd szwedzkiego zespołu muzycznego ABBA budzi tęsknotę za kolorową rzeczywistością. Urzekające melodie, barwne, fantastyczne kostiumy, uśmiech, pewność siebie i beztroska. Wówczas w Polsce nikt nie miał odwagi tak wyglądać ani nawet podobnie myśleć. Tekst Tomasza Mana „Moja ABBA" doskonale oddaje klimat tamtych czasów.

 

Spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Jak wyjaśniają organizatorzy, konkurs ma na celu „popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy, wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptacje polskiej literatury współczesnej oraz nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych".

 

 

Dziesiona

10.05.2018 (czwartek), godz. 18.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), wstęp wolny (obowiązują wejściówki do pobrania w kasie Kina Zamek od 8 maja)

 

Spektakl Dziesiona Konrada Dulkowskiego w wykonaniu Pracowni Teatralnej „Stół" Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

 

Reżyseria: Iwona Korab-Kowalska

 

 

Improbajka z udziałem aktorów Impro z Krypty

12.05.2018 (sobota), 10.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 20 zł dorośli, 10 zł dziecko

 

Spektakl teatralny dla dzieci od 4 do 8 roku życia.

 

"Wszystko się może zdarzyć" - bajki improwizowane to nowy pomysł Teatru Piwnica przy Krypcie. Aktorzy Impro z Krypty razem z dziećmi wyruszą do krainy fantazji, gdzie wszystko może się wydarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i nigdy więcej się nie powtórzą.

 

 

Klub Komediowy „Impro" - weekend z Wojciechem Tremiszewskim

12.05.2018 (sobota), godz. 19.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 35 zł

 

„Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej" - monodram w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego.

 

Opowieść o Adamie Mickiewiczu, który dogaduje się z Bogiem i schodzi na padół narodowy, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków. Tym razem nie zamierza być tylko Poetą. Tym razem spróbuje zdobyć serca swych rodaków jako Komik!

 

Czy jesteśmy gotowi na Wieszcza Reaktywację?! Jak Mickiewicz poradzi sobie z twardymi regułami showbiznesu? Jak zabrzmi jego stand-up o ziomkach z epoki romantyzmu? Czy będzie grał pod publikę, czy wzniesie się ponad nią?

 

Godzinny monodram o wieszczu narodowym - lekki, śmieszny, acz nieco też ckliwy i ze szczyptą rozdzierania duszy w stylu nowoczesno-romantycznym. Grany z powodzeniem w klubach, teatrach, festiwalach tak kabaretowych, jak i teatralnych, a także w przepięknym Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.

 

Tekst, reżyseria i wykonanie - Wojciech Tremiszewski, członek niegdysiejszego Kabaretu Limo, Warren ze „Spadkobierców", aktor i improwizator.

 

 

Spektakl  improwizowany  w  wykonaniu  Grupy  Komediowej  Impro  z  Krypty

z  udziałem  Wojciecha  Tremiszewskiego

13.05.2018 (niedziela), godz. 19.00, sala Kina Zamek (wejście A z dużego dziedzińca, I p.), bilety: 40 zł

 

Wystąpi Grupa Improwizacji „Impro z Krypty".

 

Grupa Teatru Improwizowanego "Impro z Krypty" tworzy przedstawienia „tu i teraz". Dzięki współpracy z widownią na gorąco powstają „bachanalia bez wspomagania", które zdarzają się tylko raz i nigdy się nie powtórzą. W impro ten sam spektakl oglądany po raz drugi, trzeci, piąty..., to za każdym razem zupełnie inna historia. To widzowie często są autorami pierwszego zdania scenariusza, a ich wizje są kanwą dalszych historii, rodzących się na ich oczach.

 

Grupę Improwizacji „Impro z Krypty" tworzą aktorzy Teatru Pleciuga, Teatru Współczesnego w Szczecinie i Teatru Polskiego w Szczecinie. W jej skład wchodzą m.in.:

 

Adrianna Danuta Janowska Moniuszko

Agata Kolasińska

Wojciech Sandach

Rafał Hajdukiewicz

Paweł Niczewski

Adam Kuzycz Berezowski

Maciej Sikorski

Wiktor Szostak - pianino

 

Słowa kluczowe: spektakl

« Powrót do poprzedniej strony