Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Książę Bogusław X twarzą kampanii reklamowej lekcji muzealnych

Dla dzieci Wystawy Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: Koszt lekcji dla przedszkoli i szkół to 5 zł od osoby. Opiekunowie grup – wstęp wolny. Opłaty za zajęcia należy dokonać w kasie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie tuż przed zajęciami.

Kiedy:
11-04-2018 -28-01-2019

 

 

Akademizm, symbolizm, impresjonizm, ekspresjonizm‎‎... Nie jest łatwo zapamiętać wszystkie kierunki obowiązujące w sztuce. Jeszcze trudniej jest je rozróżniać.

 

Ale to żadna magia.

 

Żyjemy w czasach, w których style, nurty i kierunki w sztuce przenikają się. W twórczości współczesnych artystów często pojawiają się analogie i nawiązania do innych dzieł. Twórcy wzajemnie się inspirują. Bez podstawowej wiedzy z zakresu sztuki, obcowanie z kilkusetletnimi dziełami, z klasyką może być utrudnione, o współczesnej sztuce nie wspominając.

 

Dlatego zapraszamy na lekcje muzealne.

 

Lekcje muzealne to atrakcyjna propozycja aktywnego zwiedzania zarówno stałych jak i czasowych ekspozycji na terenie szczecińskiego Zamku. Zajęcia przeznaczone są dla przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zamiast tradycyjnego oprowadzania, edukatorzy muzealni proponują wspólną, kreatywną zabawę oraz opowieści o najciekawszych eksponatach pokazywanych na wystawie Piękno poza czasem. Kolekcja Muzeum Narodowego w Kielcach na Zamku w Szczecinie. Specjalnie przygotowane zagadki, rebusy, krzyżówki, zadania interaktywne, multimedialne gry mają na celu pobudzenie wyobraźni uczestników zajęć oraz zachęcenie ich do wyrażania własnych opinii na temat zgromadzonych na wystawie dzieł sztuki. Młodzi odbiorcy nie tylko zobaczą ekspozycję i zdobędą nową wiedzę, ale także nauczą się ją twórczo wykorzystywać.

 

Lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2018/2019 odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.30.

 

 

Zgłoszenia z następującymi informacjami:

 

  • termin planowanej wizyty
  • wybrany temat lekcji
  • wiek uczestników (klasa) i wielkość grupy
  • dane kontaktowe: adres i telefon szkoły lub przedszkola, imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna grupy)

 

należy przesyłać na adres wystawy@zamek.szczecin.pl

 

Koszt lekcji dla przedszkoli i szkół to 5 zł od osoby. Opiekunowie grup - wstęp wolny. Opłaty za zajęcia należy do-konać w kasie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem

Słowa kluczowe: lekcje

« Powrót do poprzedniej strony