Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

DNI GRYFINA 2018

Koncerty Spektakle Inne propozycje Miejsce: Gryfino

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
01-05-2018 -03-05-2018

DNI GRYFINA 2018

Tradycyjnie w pierwszych dniach maja Gryfino obchodzi święto swojego miasta. Przez trzy dni na gryfińskim nabrzeżu odbywają się występy artystów reprezentujących różne gatunki sztuki, koncerty gwiazd polskich scen, spotkania z lokalnymi twórcami oraz wydarzenia sportowe. Na terenach przy Odrze nie zabraknie stoisk gastronomicznych, lunaparku i wielu innych atrakcji.

dni_gryfina_2018_grafika_gwna_media

Koncerty poprowadzi pochodzący z Gryfina dziennikarz i prezenter Bartek Cebeńko
Wstęp na wydarzenia w ramach Dni Gryfina 2018 jest wolny!
Zapraszamy na stronę wydarzenia: http://dnigryfina.gdk.com.pl/2018/index.php?impreza_id=2018


1 maja (wtorek)

godz. 15.00 i 16.10 - Koncerty lokalnych kapel ludowych

godz. 16.00 - oficjalne otwarcie imprezy
godz. 17.00 - prezentacja muzycznego festiwalu POTY (Schwedt nad Odrą/Niemcy)
godz. 18.00 - koncert muzyki elektronicznej - zespoły Kafel i Poparzeni Kawą Trzy
godz. 21.00 - koncert zespołu COMA

2 maja (środa)
godz. 16.00 - Amatorski Blok Artystyczny 
godz. 17.30 - koncerty zespołów Rusty Chain i The Red Black Sappers
godz. 19.30 - koncert folkowy KAURNA CRONIN (Australia)
godz. 21.00 - koncert ANI DĄBROWSKIEJ

3 maja (czwartek)
godz. 12.00 - start IV Gryfińskiego Transgranicznego Festiwalu Biegowego (półmaraton)
godz. 15.00 - Amatorski Blok Artystyczny 
godz. 16.30 - familijny program estradowy Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu i Poznańskiej Palarni Kawy ASTRA w wykonaniu Roberta Rozmusa.
godz. 19.00 - disco-polo Boomcyk
godz. 20.00 - rocko-polo Sławomir

 

NIEKTÓRE Z GWIAZD DNI GRYFINA 2018

COMA - zespół znany jest fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu. Zespół powstał w 1998 roku.

coma_img_1015_fot.marta

Za każdy z polskich albumów studyjnych otrzymał statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku - Piotr Rogucki. Lider grupy, Piotr Rogucki, prowadzi także solową działalność artystyczną. Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat.

ANIA DĄBROWSKA - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka, jedna z najbardziej utalentowanych polskich piosenkarek. Drzwi do kariery otworzył jej udział w talent show Idol (2002), gdzie zajęła ósme miejsce.

ania_dabrowska_fot_marcin_kempski_1768081

Dotychczas nagrała 6 płyt studyjnych, z których każda uzyskała status Platynowej Płyty. Nagrodzona została dziewięcioma Fryderykami. Jej melodie i teksty mają w swoim repertuarze: Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Krawczyk i inni.

SLAWOMIR - gwiazda i twórca nurtu rocko polo czyli połączenia muzyki tanecznej ze szlachetnym rockowym brzmieniem. Muzyczna odsłona aktora Sławomira Zapały, który w dorobku ma role w znanych serialach i filmach.

sawomir

Jego utwór "Miłość w Zakopanem" uplasował się na 4. pozycji na liście najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich radiostacjach. Od marca 2018 roku Sławomir prowadzi program "Sławomir Big Music Quiz".

KAURNA CRONIN - wielokrotnie nagradzany artysta folkowy Kaurna Cronin uznawany jest za jednego z czołowych australijskich muzyków młodego pokolenia, który zdążył już zapracować na międzynarodowe uznanie jako świetny autor piosenek oraz pełen pasji i humoru gawędziarz.

kaurna_cronin_band_blackwhite_photo_-_morgan_sette

Ceniony za swoje zaangażowanie w występy na żywo, jak również za umiejętność porwania publiczności i przenoszenia jej w muzyczno-poetyckie podróże najwyższej próby.

POPARZENI KAWĄ TRZY w 2005 roku założyli zaprzyjaźnieni dziennikarze radiowi. Dziś tworzą ją: Wojciech Jagielski, Roman Osica, Krzysztof Zasada, Mariusz Gierszewski, Marian Hila, Krzysztof Tomaszewski i Jacek Kret. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych, takich jak rock, punk, ska. Poparzeni Kawą Trzy startowali w konkursie na polski przebój Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.

KAFEL to szczeciński zespół będący jednym z prekursorów muzyki elektronicznej w Polsce. Wokalistą w składzie zespołu był Andrzej Kwinto (pseudonim Lenin), który śpiewał wcześniej w post-punkowych kapelach.

kafel

Na jedną z prób przyprowadził swoją koleżankę, Kasię Nosowską, która przez pewien czas wspomagała wokalnie grupę (np. na festiwalach: Fama'89 w Świnoujściu, FMR Jarocin'89 i innych). Dopiero potem rozpoczęła karierę w zespole Hey.

ROBERT ROZMUS - aktor, prezenter telewizyjny, konferansjer i showman.

robert_rozmus

Grono oddanych fanów zapewniła mu piosenka "Mówili na Nią Słońce", pochodząca z pierwszej solowej płyty oraz własne kompozycje z płyty "Wniebowzięty". Brał udział w hitowych programach telewizyjnych Zbigniewa Górnego i Krzysztofa Jaślara. Grał w wielu serialach telewizyjnych: m.in. "Na dobre i na złe", "Niania", "Bulionerzy", "Magda M".

RUSTY CHAIN powstał w 2014 roku w Gryfinie. Ich muzyka jest połączeniem rock'n'rolla z punkowymi zagrywkami oraz mocnymi rockowymi gitarami.

rusty_chain

Metronom rzadko spada poniżej 110bpm, a wyraźny wokal pozwala zrozumieć każde słowo tekstów pisanych po polsku i po angielsku. Zespół od początku istnienia stawiał na własne kompozycje. W skład zespołu wchodzą Marcin Wawrzyńczyk, Michał Zalewski, Marta Potepa i Filip Grzesik.

 

Słowa kluczowe: Dni Gryfina 2018, Coma, Ania Dąbrowska, Robert Rozmus, Kauma Cronin, koncert na powietrzu

« Powrót do poprzedniej strony