Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zamkowe Forum Kultury

Spotkania i wykłady Inne propozycje Miejsce: Nowogardzki Dom Kultury

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 29-05-2018 16:00 Wtorek

29.05.2018 (wtorek), godz.16.00, Nowogardzki Dom Kultury

Temat spotkania: Domy kultury w regionie. W cieniu Wielkiego Brata.

Debatę poprowadzą dziennikarze: Małgorzata Frymus i Konrad Wojtyła z Polskiego Radia Szczecin.

 

Link do transmisji na żywo prosto z Nowogardu: https://youtu.be/X0pVz14QCmE

 

Organizują festiwale, przeglądy i koncerty. Działają w nich pracownie tematyczne, odbywają się próby zespołów muzycznych, często też służą po prostu jako miejsce spotkań i dyskusji dla lokalnej społeczności. Domy kultury w Zachodniopomorskiem funkcjonują w bardzo różny sposób - jedne dzięki wizji dyrektorów i znakomitych animatorów podejmują nowatorskie działania i szukają własnego miejsca w przestrzeni kulturowej województwa, inne są tak mocno wtopione w krajobraz „małych ojczyzn", że przestały być atrakcyjne zarówno dla tych, którzy je finansują, jak i tych, którzy powinni z tej oferty korzystać. Sytuacja Domów Kultury jest wynikiem reformy terytorialnej z 1992 roku, która przekazała odpowiedzialność za ich funkcjonowanie samorządom, nie zachowując jednocześnie żadnej zależności pomiędzy instytucjami w województwach. Miasta i ich duże centra kultury nie promieniują na region, a twórcy i animatorzy kultury z mniejszych miejscowości muszą radzić sobie sami. Jak to robią? Na jakie wsparcie mogą liczyć? Ważniejsze są pieniądze czy pasja? Wreszcie, czy inicjatywy kulturalne w regionie mają szansę wygrać z propozycjami Domów Kultury w takich miastach, jak Szczecin czy Koszalin?

 

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, realizując cykl Zamkowe Forum Kultury udostępnia przestrzeń do wymiany doświadczeń oraz swobodnego wyrażania opinii przedstawicieli instytucji kultury województwa zachodniopomorskiego, szkolnictwa artystycznego oraz decydentów mających realny wpływ na rozwój i finansowanie szeroko rozumianej kultury na Pomorzu Zachodnim.

Szczególnie ważną grupą adresatów są dla nas artyści i twórcy, zarówno uznani, jak i rozpoczynający swoją drogę zawodową. Zaangażowanie i rosnąca liczba uczestników podczas minionych spotkań udowodniły potrzebę podejmowania merytorycznych dyskusji, stawiania trudnych pytań i szukania na nie odpowiedzi w przestrzeni publicznej debaty.

Zamkowe Forum Kultury zostało objęte patronatami medialnymi Kuriera Szczecińskiego i Polskiego

Słowa kluczowe: Zamkowe Forum Kultury

« Powrót do poprzedniej strony