Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Zamkowy Wieczór Książęcy przy muzyce

Koncerty Spotkania i wykłady Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Galeria Gotycka (wejście J)

Wstęp: bilety: 5 zł

Kiedy:
1. 17-06-2018 16:00 Niedziela

17.06.2018 (niedziela), godz. 16.00, Galeria Przedmiotu (wejście J z dużego dziedzińca),

 

Temat spotkania: Wskrzeszenie pałacu, czyli Zapomniany pomorski Wersal

Gospodarze spotkania: dr Wojciech Kral i dr Andrzej Wątorski

Spotkanie będzie poświęcone barokowemu pałacowi w Stolcu w pobliżu Szczecina, w którym powstaje park legend. Obiekt kryje w sobie wiele tajemnic i związany jest z dziejami szlacheckich rodzin pomorskich von Raminów i Blankenburgów, ale jest też uwikłany w wiele dziejowych legend, klątw i intryg. Obecnie rozpoczyna się rewitalizacja założenia pałacowego i parku. To niezwykłe miejsce, nieznane i zapomniane, zdegradowane przez lata, powraca na naszych oczach do życia. Niebawem rozpoczną się kolejne etapy odbudowy kolejnych części założenia, a wraz z nimi powstanie jedna z najpiękniejszych i największych innowacji technologiczno-endogenicznych w Europie, będąca unikalnym punktem turystycznym na mapie całej Polski.

Gościem będzie menedżer projektu rewitalizacji założenia pałacowo-parkowego w Stolcu Pani Marzena Zimnicka

W trakcie spotkania rozbrzmiewać będzie muzyka wokalna z okresu baroku w wykonaniu Agnieszki Roguskiej (klawesyn) i Dariusza Sikorskiego (tenor).

Dariusz Sikorski - muzyk, dyrygent, wokalista, pedagog oraz anglista. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Uniwersytetu Szczecińskiego. Od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Szczecina, szczególnie w dziedzinie chóralistyki i kameralistyki, za co został odznaczony Srebrnym Gryfem Pomorskim w uznaniu zasług dla regionu. Jest współzałożycielem, wokalistą i dyrygentem męskiego zespołu wokalnego „The Baltic Singers".

Agnieszka Roguska - absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obroniła pracę magisterską z pogranicza literatury i muzyki. Uczennica Marka Pilcha (Ewangelicki Instytut Muzyki Sakralnej we Wrocławiu). Od 2003 organistka Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Trójcy w Szczecinie. Była dziennikarzem muzycznym, naucza muzyki dzieci i dorosłych. Jako klawesynistka koncertuje z zespołami grającymi muzykę dawną (m.in. ze szczecińskim "Pomerania Ensemble" oraz wielkopolskim "Corona Florum").

Słowa kluczowe: Zamkowy Wieczór Książęcy

« Powrót do poprzedniej strony