Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

W wakacje pierwszy w historii stand-up na Zamku oraz IMPRO

Spektakle Inne propozycje Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich, Dziedziniec Menniczy

Wstęp: Bilety: 30 zł 20 zł ulgowy

Kiedy:
14-07-2018 -25-08-2018

Stand up pod chmurką

14.07.2018 (sobota), godz. 20.00, dziedziniec menniczy, bilety: 30 zł 20 zł ulgowy

 

Pierwszy w historii stand-up na Zamku!

 

Dwie godziny doskonałej zabawy w niezwykle klimatycznej przestrzeni małego dziedzińca i w gorącej, lipcowej atmosferze. Zabierajcie znajomych i przychodźcie na najlepszą stand-upową imprezę tego lata! Wystąpią dla Was w miksie swoich najlepszych materiałów: Katarzyna Piasecka i Grzegorz Dolniak. Wszystko poprzedzi open-mic, na którym zobaczycie komików znanych ze szczecińskich scen. Widzimy się na Zamku!

 

Wieczór stand-up comedy poprzedzony popularną formułą open mic, w której każdy może

zaprezentować swoje sceniczne możliwości. Open mic poprowadzi znany szczeciński komik

- Grzegorz Dolniak, który pokaże również swój program. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego stand-up'u - Katarzyna Piasecka

 

Katarzyna Piasecka, jedna z największych gwiazd polskiego stand-up'u. Występuje zarówno w klubach, jak i dużych salach widowiskowych. Razem z Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim współtworzy projekt Stand-up Bez Cenzury. Jest gospodarzem scen standupowych w Warszawie (Hybrydy) i Zielonej Górze (Kawon), gdzie cyklicznie zaprasza najlepszych polskich komików. Współtworzy również grupę improwizacyjną Siedem Razy Jeden. Wcielała się w postać Córki w serialu kabaretowym TVP

2 Rodzina Trendych.

 

Grzegorz Dolniak to szczeciński komik na warszawskiej emigracji. Słoik widywany na co dzień w telewizyjnej Dwójce oraz na antenie TVP Rozrywka, gdzie z powodzeniem prowadzi programy i felietony satyryczne. Od lat związany ze środowiskiem kabaretowym i komediowym. Jest

pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Festiwalu Komedii SZPAK, aktorem teatru improwizacji Przyjezdni. Los sceniczny rzucił go również w objęcia programu solowego, powszechnie zwanego stand upem.

 

 

Piłka nożna i inne sporty sceniczne, czyli wieczór impro w dwóch aktach

25.08.2018 (sobota), godz. 20.00, dziedziniec menniczy, bilety: 30 zł 20 zł ulgowy

 

Pierwsza połowa: Pan Trener - Monodram sportowy w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego

 

Druga połowa: Improwizacje komediowe o wyraźnym zabarwieniu sportowym: Jachimek - Tremiszewski Trio, Kacper Odrobny (pianino).

 

Wieczór artystyczny Piłka nożna i inne sporty sceniczne składa się z dwóch niezależnych od siebie części.

 

1. Pan Trener - monodram sportowy w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego. Tekst: Szymon Jachimek, reżyseria: Jakub Ehrlich.

 

Piłka nożna to sport o charakterze religii, to gigantyczne pieniądze i opium porywające za sobą tłumy. Tymczasem z dala od Camp Nou, a nawet i stadionu Cracovii czy innego Piasta Gliwice, toczy się gra o zupełnie inną stawkę. Nasz monodram skupia się właśnie na tej piłce prowincjonalnej i nietransmitowanej.

 

2. Improwizacje komediowe o wyraźnym zabarwieniu sportowym - Jachimek-Tremiszewski Trio.

Zbiór gier scenicznych, w których aktorzy tworzą historie bazując na sugestiach otrzymanych od widowni. Poprzedni występ Trio w marcu 2018 r. spotkał się z wielkim entuzjazmem szczecińskiej widowni. Będą wygłupy i ludzkie dramaty, śmieszne piosenki i niemal w pełni poważne wiersze. A wszystko to okraszone potem szatni i życiorysami wybitnych atletów.

 

Słowa kluczowe: spektakl

« Powrót do poprzedniej strony