Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRALNY W SZCZECINIE

Koncerty Miejsce: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, ul. Małopolska 48, 70-515 Szczecin

Wstęp: Koncert jest biletowany. Bilety można nabyć w cenie 10 i 20 zł. Bilety na koncert galowy w filharmonii w Szczecinie: Bilety.fm, Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 | szklany pawilon w Alei Kwiatowej

Kiedy:
1. 16-06-2018 20:00 Sobota

Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Szczecinie od lat gromadzi znakomite zespoły chóralne.

Po raz kolejny we współpracy z dyrygentami i chórami tworzymy interesujący, zróżnicowany program, który zaprezentujemy w salach koncertowych oraz kościołach w Szczecinie, Prenzlau, Kamieniu Pomorskim, Baniewicach i Gorzowie Wielkopolskim. Festiwal współtworzy ponad 20 chórów, czyli ponad 500 śpiewaków. W ramach festiwalu dobędzie się 13 koncertów.

Różnorodność kulturowa jest wartością, którą zawsze pielęgnowaliśmy. W festiwalu od dawna uczestniczą zespoły z różnych kontynentów, w tym roku z Europy, Azji i Ameryki.  Nasi najważniejsi goście to zespoły Richard Zielinski Singers i Novo Concertante Manila. Richard Zieliński Singers, to zespół został założony w 2005 roku przez Richarda Zielinskiego. To grupa profesjonalnych śpiewaków z całego świata poświęconych muzyce chóralnej. W ich repertuarze znajdują się utwory od baroku po muzykę Broadway'u, od klasyki po współczesną muzykę chóralną. Niezależnie od tego, czy są to koncerty muzyki popularnej czy klasyczny program a'cappella, Zielinski Singers wprowadzają swój profesjonalizm i muzyczną sztukę do wszystkiego, co robią. Novo Concertante Manila z Quezon to wszechstronny zespół, jeden z najlepszych na Filipinach. W latach 2009, 2010, 2013 oraz 2015 zespół został uhonorowany tytułem „Ani ng Dangal" - nagrodą Narodowej Komisji Kultury i Sztuki. Zespół wykonuje repertuar od muzyki renesansu, aż po muzykę współczesną XXI w. pokazując różnorodność możliwości ludzkiego głosu. Tych chórów będzie można posłuchać podczas koncertu galowego, który odbędzie się w sobotę o godzinie 20.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Wielką popularnością podczas każdej edycji cieszy się koncert finałowy, kiedy publiczność ma okazję wysłuchać połączonych chórów festiwalowych śpiewających z wielką siłą i precyzją wybitne dzieła. W tym roku utworem wieńczącym całość będzie Msza Koronacyjna C-dur W.A. Mozarta. Wstęp na koncert finałowy, w niedzielę o 16.00 w bazylice archikatedralnej pw. Św. Jakuba w Szczecinie,  jest bezpłatny.

Słowa kluczowe: Filharmonia, Chór, Międzynarodowy Festiwal Chóralny, muzyka klasyczna, Richard Zielinski Singers, Novo Concertante Manila

« Powrót do poprzedniej strony