Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA

Koncerty Spektakle Miejsce: Szczecin

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
07-09-2018 -09-09-2018

XVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych PRO-CONTRA

7-8.09.2018 (piątek - sobota), Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

To już szesnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego PRO CONTRA odbywającego się corocznie w Szczecinie z inicjatywy Stowarzyszenia Teatralnego "nie ma". Główną atrakcją wydarzenia są spektakle teatralne wystawiane przez uczestników z różnych części kraju i świata. W tym roku gościć będziemy zespoły z Włoch, Litwy, Rosji, Hiszpanii, Iranu i Polski. 6 września oferujemy coś dla najmłodszych fanów teatru - Procontrunię, na której rodzice wraz z podopiecznymi będą mogli obejrzeć spektakle przygotowane specjalnie dla nich. Dodatkową atrakcję Festiwalu stanowią wieczorne koncerty na Zamku Książąt Pomorskich w piątek i sobotę.

 

Wstęp na wszystkie punkty programu jest bezpłatny.

 

Szczegółowy program całego festiwalu jest dostępny pod linkiem: www.procontrafestival.com

7.09.2018 (piątek)

 

22.00                           Koncert zespołu List Otwarty

 

 

W skład zespołu wchodzą:

Bartłomiej Mieżyński - głos, teksty, elektronika, gitara, perkusjonalia

Aleksander Więcław - gitara basowa

Michał Waliszewski - głos, gitara

Bartłomiej Przyborowski - perkusja

 

Szczeciński kwartet powstały w 2014 roku. Od początku założeniem grupy było przełamywanie barier gatunkowych w muzyce i konsekwentnie tej dewizy się trzymają. Wydana w 2017 roku płyta "Bałagan", będąca mieszanką jazz-hopu, rocka progresywnego i elektroniki została wyjątkowo dobrze przyjęta przez dziennikarzy muzycznych w Teraz Rocku, Magazynie Gitarzysta, Magazynie VAIB, Polskim Radiu Czwórka i wielu innych. Krytycy zwrócili również uwagę na teksty, których autorem jest lider i założyciel - Bartłomiej Mieżyński. Naszpikowane metaforami, doprawione szczyptą poezji wersy, nakreślające na "Bałaganie" wizję społeczeństwa przyszłości zostały docenione również przez Związek Literatów Polskich, co znalazło swoje odzwierciedlenie w zaproszeniu zespołu na wydarzenie "Mistyczny Performance - Siła Żywiołów", organizowane w Starej Rzeźni w Szczecinie.

 

8.09.2018 (sobota)

 

22.00                           Koncert zespołu Red Sun Rising & Olica

 

 

Red Sun Rising & Olica

 

ON: Red Sun Rising czyli Michał Niecikowski - szczecinianin specjalizujący się w elektronicznych brzmieniach dodatkowo okraszonymi szczyptą folku oraz energetycznym słowiańskim sznytem.

 

ONA: Olica czyli Aleksandra Członka - poszukiwaczka i badaczka starych pieśni polskich, wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów Kipikasza i Dziadowski Projekt

 

ON i ONA - Red Sun Rising & Olica - zafundują wam prawdziwie elektroniczno-folkową ucztę z udziałem białego śpiewu i liry korbowej!

 

 

Organizator: Stowarzyszenie Teatralne "nie ma"

Współorganizator: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony