Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Pomorskie Spotkania z Diaporamą 2018

Kino i film Wystawy Inne propozycje Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
06-09-2018 -18-11-2018

Pomorskie Spotkania z Diaporamą to święto wielowymiarowego obrazu zaklętego pomiędzy pojedynczą fotografią a filmem. W 2018 roku odbędzie się 39. odsłona imprezy. Historia diaporamy polskiej związana jest z działalnością Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, czyniąc z tej instytucji i Szczecina stolicę polskiej diaporamy. Zarazem jest to jedyny w Polsce i jeden z zaledwie sześciu najważniejszych konkursów diaporam na świecie odbywający się pod prestiżowym patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) i Fotoklubu RP. Spotkania umożliwiają twórcom konfrontację dzieł z różnych zakątków świata. Rokrocznie w konkursie bierze udział ok. 30 twórców z 4 kontynentów. Spotkania, poza zasadniczą częścią konkursową, wzbogacone będą projekcjami diaporam analogowych kontrastującymi z nowoczesnymi formami dzieł, plenerami, wystawami fotograficznymi, pokazami galowymi. Wybitni artyści poprowadzą spotkania i dyskusje panelowe poświęcone sztuce diaporamy z udziałem publiczności. W tym roku program wzbogacony zostanie o pokaz prac uczestników „Polsko-niemieckich warsztatów Film@ dia", które odbywały się w lipcu br. w Boninie. Organizatorem warsztatów był Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie a partnerem Latücht Film&Medien e.V.

Warsztaty dofinansowane były przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

 

Do 4.11.2018 - przyjmowanie prac od autorów

 

Termin 16-18.11.2018 r

 

W tym roku w regulaminie konkursu dokonano zmiany i wprowadzono dwie kategorie:

 

- do pierwszej można zgłaszać prace zawierające elementy ruchu (casty)

- do drugiej można zgłaszać diaporamy o charakterze klasycznym (stały obraz).

 

 

Regulamin / regulations:

PL

ENG

 

Karta zgłoszenia (do pobrania) / application card (download)

 

Impreza realizowana pod patronatem  FIAP (Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej) oraz  Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

 

Program imprezy

 

Piątek

pokazy preselekcyjne z udziałem jury (otwarte dla publiczności)

 

godz. 19:00 - inauguracja XXXIX Pomorskich Spotkań z Diaporamą i otwarcie wystawy fotograficznej Krzysztofa Lachowlicza pt. „Anioły Apokalipsy"- członka Fotoklubu Zamek oraz autorski pokaz laureata Pomorskich Spotkań z Diaporamą Cezarego Dubiela pn. Polskie drogi do wolności  - z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

Sobota

plener fotograficzny, zbiórka godz. 7.15 Dziedziniec Menniczy

godz. 15:00 - pokaz diaporam konkursowych

godz. 20:00 - projekcja diaporam analogowych pt. „Magia analogowych diaporam"

 

Niedziela

 

godz. 12:00 - panel dyskusyjny, którego tematem będzie konfrontacja tradycji z nowoczesnością (Dorota Kycia - EFIAP, ESFIAP, AFRP, HonPESGSPC - oficer łącznikowy FIAP, Cezary Dubiel - EFIAP/g, AV-AFIAP, AFRP - Fotoklub RP, FGT Kontur,  Sławomir Fiebig - Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne , członek międzynarodowego stowarzyszenia diaporamistów AV-Dialog i ZPAF)

godz. 13:00 uroczysta gala, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień

godz. 14:00 - pokaz nagrodzonych prac

godz. 15.00 pokaz diaporam i filmów, które powstały podczas „Polsko-niemieckich warsztatów FILM@DIA" w lipcu br. w Boninie oraz prezentacja wybranych filmów 27. Festiwalu DokumentArt - spotkanie z twórcami i organizatorami. Organizator Latücht Film&Medien e.V.

 

Słowa kluczowe: Diaporama

« Powrót do poprzedniej strony