Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Koncert w Galerii Kaskada: "Hejnał dla Niepodległej"

Koncerty Miejsce: Galeria Kaskada w Szczecinie, al. Niepodległości 36

Wstęp: wolny

Kiedy:
1. 10-11-2018 12:00 Sobota

Baltic Neopolis Orchestra zaprasza na kolejną odsłonę muzycznego Święta Niepodległości. 10 listopada br. o godzinie 12:00 koncert "Hejnał dla Niepodległej" w samym centrum Galerii Kaskada!

Hejnał dla Niepodległej - biały fortepian pośrodku galerii handlowej! W celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę znakomici muzycy Baltic Neopolis Quartet wystąpią wraz z uznanym francuskim pianistą Pierre-Laurentem Boucharlatem 10 listopada o 12:00 w Galerii Kaskada.

W repertuarze koncertu „Hejnał dla Niepodległej" znajdą się wybitne polskie kompozycje Stanisława Moniuszki oraz najpopularniejszego polskiego kompozytora wszech czasów, Fryderyka Chopina. Koncert rozpocznie „Krakowski Hejnał", którego dźwięk rozniesie się po alejach galerii jako zaproszenie do wspólnego świętowania. To będzie koncert jedyny w swoim rodzaju.


„Hejnał dla Niepodległej"
10.11.2018, godz. 12:00
Galeria Kaskada, poziom -1

Partner Główny: Miasto Szczecin, Galeria Kaskada

Artyści:
Pierre Boucharlat - fortepian
Baltic Neopolis Quartet:
Emanuel Salvador - skrzypce
Sławomira Wilga - skrzypce
Justyna Poprawska - altówka
Dariusz Dudziński - wiolonczela

Program:
S. Moniuszko „Kwartet d-moll"
F. Chopin "Koncert e- moll"

Pierre-Laurent Boucharlat zagrał swój pierwszy koncert w wieku 13 lat, a w wieku 15 lat pierwszy recital. Został zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów (Price SPEDIDAM, Price Darius Milhaud) i od tego czasu jest zapraszany na wiele festiwali we Francji i za jej granicami. We wrześniu 2000 nagrał na żywo 24 etiudy Chopina, co spotkało się z jednogłośnym uznaniem i trafiło do krajowego magazynu Piano Magazine.
Od tego czasu jego kariera rozwijała się w krajach Europejskich (Francja, Rosja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Hiszpania, Czechy, Macedonia) jak i w Ameryce (USA, Kanada, Meksyk). Jako solista występuje z wieloma orkiestrami jak: Harmony of the Republican Guard, Lyons Conservatory Orchestra, Symphony Orchestra Bryansk (Rosja), the OSIDEM Orchestra Morelia ( Meksyk), Krasnoyarsk Symphony Orchestra (Rosja), Toulouse Chamber Orchestra, Ensemble orchestral Artemus, Camerata Ensemble orchestral Rhone ...Występuje także z orkiestrami kameralnymi, jak Prometheus Ensemble.
Pierre-Laurent Boucharlat jest dyrektorem artystycznym muzycznego festiwalu w Tricastin, a także sezonu koncertowego na Conferences Association Ecully Musical. Od 2007 roku pracuje w Lyons Conservatory. W jego dyskografii znajdują się płyty z muzyką Beethovena, Schumanna, Liszta, a także "The soul Slave" nagrane na żywo z rosyjską mezzosopranistką Eleną Sommer. Wiele jego koncertów zostało nagranych przez Francuską Telewizję.


Organizator: Baltic Neopolis Orchestra
Partner Główny: Miasto Szczecin, Galeria Kaskada
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Szczecin
Koncert współfinansowany ze środków Miasta Szczecin

Słowa kluczowe: Moniuszko, Chopin, koncert za darmo, obchody niepodległości

« Powrót do poprzedniej strony