Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Wrnisaż wystawy multimedialnej "Unreal".

Wystawy Miejsce: Technopark Pomerania, ul. Cyfrowa 6, 71-441 Szczecin

Wstęp: wolny

Kiedy:
15-11-2018 -31-12-2018

Unreal / wystawa multimedialna / Akademia Sztuki w Galerii T

Świat rzeczywisty przenika się obecnie ze światem wirtualnym. Zacierają się granice pomiędzy tym, co realne i nierealne. Współczesne technologie odkrywają również zupełnie nowe możliwości dla dziedzin takich jak np. architektura. Przestrzeń wirtualna staje się miejscem doświadczania i artystycznej kreacji.

Wystawa „Unreal" prezentuje projekty studentów oraz wykładowców Pracowni Wystawiennictwa i Nowych Technologii w Projektowaniu Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Wyjątkowość prac wynika nie tylko z podjętego tematu projektowania przestrzeni wystawienniczych, ale także z wykorzystanego warsztatu architektonicznego.

Projekty wykonane są przy użyciu silnika do tworzenia gier komputerowych Unreal Engine 4 pozwalającego na poruszanie się po zaprojektowanej przestrzeni w świecie wirtualnym, w czasie rzeczywistym. Wystawa ma charakter multimedialny - prace prezentowane będą za pośrednictwem okularów VR, laptopów, monitorów i projektora. Towarzyszyć im będzie ekspozycja plansz ilustrujących fragmenty wybranych projektów.

Wernisaż odbędzie się 15 listopada w godz. 12.00-16.00 w Galerii T Technoparku Pomerania (budynek F3, I piętro). Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia.

Organizatorami wystawy są Technopark Pomerania, Pracownia Wystawiennictwa i Nowych Technologii w Projektowaniu Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie oraz galeria sztuki Open Gallery Moniki Krupowicz.

Słowa kluczowe: multimedia, rzeczywistość wirtualna, wystawa, za darmo

« Powrót do poprzedniej strony