Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Słuchowisko Piotra Łyczkowskiego "Powrót"

Koncerty Spektakle Inne propozycje Miejsce: Książnica Pomorska im. Stanisława Sztaszica w Szczecinie, ul. Podgórna 15/16

Wstęp: wolny

Kiedy:
1. 07-12-2018 18:00 Piątek

Zapraszamy na słuchowisko realizowane na żywo - "Powrót" -  w reżyserii Piotra Łyczkowskiego w piątek 7 grudnia o godzinie 18.00 w Sali im. Zbigniewa Herberta.

Jest niezliczona ilość opowieści o porwaniach ludzi przez kosmitów. Wszystko to można raczej między bajki włożyć. Z wyjątkiem jednego przypadku. 16 października 1974 r. w godzinach wieczornych został uprowadzony młody człowiek, obywatel kraju zza żelaznej kurtyny. Był to czas zimnej wojny, krótkiego wzlotu kwadrofonii, która miała zastąpić stereofonię, długiego triumfu albumu The Dark Side of the Moon grupy Pink Floyd. Były to także złote lata polskiej piłki nożnej.

Historia rozgrywa się na pokładzie statku obcej cywilizacji w ciągu siedmiu dni powrotu na Ziemię uprowadzonego przed ponad 40 laty człowieka. Dla niego czas niemal stanął w miejscu, ponieważ przez te 40 lata tkwił we śnie. Po przebudzeniu  skupia się na swoich wspomnieniach, marzeniach sprzed lat, gdy tymczasem Ziemia  z jej nową rzeczywistością, zmienionym kontekstem kulturowym, społecznym i politycznym, nieuchronnie zbliża się z szybkością 11 kilometrów na sekundę.

Słowa kluczowe: słuchowisko na żywo, Piotr Łyczywkowski, Książnica Pomorska

« Powrót do poprzedniej strony