Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Repertuar Kina Zamek - CZERWIEC

Kino i film Inne propozycje Edukacja Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, Kino Zamek (wejście A, F)

Wstęp: Bilety w cenie 14 zł normalny, 12 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób)

Kiedy:
01-06-2019 -13-06-2019

 

Kino Zamek działa w historycznych zamkowych murach i jest kameralną, jedną z najmniejszych sal kinowych w Polsce. Seanse odbywają się bez reklam!

 

Bilety w cenie 14 zł normalny, 12 zł ulgowy, 10 zł dla grup zorganizowanych (od 10 osób). Nowy cennik obowiązuje od maja 2019 r.

 

CZERWIEC

 

 

Bajkowy Dzień Dziecka

1-2.06.2019 (sobota, niedziela), bilety w cenie 10 zł

 

Przegląd filmów dla dzieci i młodzieży oraz Perły Polskiej Animacji, czyli Dzień Dziecka w kinie Zamek.

 

Bajkowy Dzień Dziecka

Nowe Przygody Basi 2

1.06.2019 (sobota), godz. 10.00

2019 Polska, 45 min , film od 4 lat

Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz

 

Przygody Basi ponownie na dużym ekranie. Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.

 

Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego - dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą - nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

 

W nowym zestawie pokazane będą odcinki: „Basia i taniec", „Basia i pieniądze" „Basia i telewizor", „Basia i gotowanie".

 

Bajkowy Dzień Dziecka

Wielka podróż Cyrkielki

1.06.2019 (sobota), godz. 11.00

2018, Dania, 62 min,  film od 4 lat

Reżyseria: Jannik Hastrup

 

Cyrkielek to mała elfka, która uwielbia wielkie przygody. Ubiera się w czerwoną sukienkę w czarne kropki.  Nie lubi nosić butów i śpi w pudełku od zapałek.  Czarne włosy sterczą jej jak małe cyrkielki.  A jej najlepsi przyjaciele to małe myszki.

 

Cyrkielek poznaje czekoladową księżniczkę Koko oraz małego nosorożca, który wcale nie chce być mały. To początek nowej, wielkiej przygody. Teraz Cyrkielka oraz myszki wyruszą do Afryki aby pomóc Koko i nosorożcowi odnaleźć ojczyznę. Ta podróż nauczy ją że odpowiedzialność za innych to nie zawsze bułka z masłem. Lub z serem.

 

Czy na drzewach rosną czekoladki? Czy w Afryce jest dość sera dla myszy? Czy mały nosorożec odnajdzie swoją mamę? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w kinie.

 

Bajkowy Dzień Dziecka

Smoki, Rycerze i Księżniczki. Perły Polskiej Animacji

1.06.2019 (sobota), godz. 12.15

 

Jak na Zamek Książęcy przystało kino zamkowe zaprasza na niezwykłą podróż w czasie, przestrzeni i wyobraźni do krainy smoków, rycerzy i księżniczek.

 

Dzieci będą miały okazję poznać klasyczne polskie animacje, które pamiętają jeszcze ich babcie i dziadkowie. Misternie odrestaurowane bajki, pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć je na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z bohaterami minionej epoki.

 

Zapraszamy na animacje „Za króla krakusa", „Pieśń o korsarzu Palemonie" ,  „O pięknej Parysadzie", „Smok Barnaba", „Przygody rycerza Szaławiły"

 

Bajkowy Dzień Dziecka

Hej Sokoły

1.06.2019 (sobota), godz. 13.30

2018, Islandia, 97 min, film od 7 lat

Reżyseria Bragi Thor Hinriksson

 

Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci. W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem.

 

Jak się okazuje, chłopiec będzie musiał dorosnąć szybciej, niż się spodziewał, zarówno na boisku jak i poza nim.

 

Bajkowy Dzień Dziecka

Jestem William

1.06.2019 (sobota), godz. 15.30

2017, Dania, 86 min, film od 9 lat

Reżyseria Jonas Elmer

 

William uważa się za pechowca, a życie cały czas stawia przed nim wyzwania. Chłopiec musi się przekonać, że ma w sobie siłę i spryt, a los podsyła wskazówki, jak wyjść z opresji.

 

Bajkowy Dzień Dziecka

Kawki na drodze

1.06.2019 (sobota), godz. 17.15

2018, Czechy, Polska, Słowacja, Słowenia, film od 14 lat

Reżyseria Olmo Omerzu

 

Zima z pewnością nie sprzyja ucieczkom z domu. Kiedy jednak nie ma nic do roboty, każda przygoda jest lepsza niż bezczynność. Mára (Tomáš Mrvík) i Heduš (Jan Uher) wsiadają w skradziony samochód, by odwiedzić dziadka jednego z chłopców. Jadąc w starym audi najpierw popisują się sami przed sobą, a potem chcą zaimponować dziewczynie, którą spotkali przy szosie. Te młodzieńcze wybryki mają miejsce na tle krajobrazów skąpanych we mgle - na łonie natury, którą reżyser Olmo Omerzu wybrał jako świadka chłopięcych przeżyć. "Kawki na drodze" to łotrzykowska opowieść w duchu coming of age, której towarzyszy gatunkowy sztafaż kina drogi. Gdy Márę złapie policja, przypomną o sobie stare prawdy: dorosłym nie należy ufać, a na kumplach zawsze można polegać.

 

Bajkowy Dzień Dziecka. W książce i filmie - na tropie przygody

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

2.06.2019 (niedziela), godz. 10.00 i 15.00

2018, Szwecja, Familijny, 95 min

Reżyseria Josephine Bornebusch

 

Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło.

 

Bajkowy Dzień Dziecka

Na tropie przygody. Perły Polskiej Animacji

2.06.2019 (niedziela), godz. 12.00

 

Jak na Zamek Książęcy przystało kino zamkowe zaprasza na niezwykłą podróż w czasie, przestrzeni i wyobraźni do zagadek i poszukiwań.

 

Dzieci będą miały okazję poznać klasyczne polskie animacje, które pamiętają jeszcze ich babcie i dziadkowie. Misternie odrestaurowane bajki, pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć je na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z bohaterami minionej epoki.

 

Zapraszamy na animacje: „Mis uszatek", „Cyrk", „Dwa Michały", „Tabu", „Niezwykła podróż", Klejnot rodowy"

 

 

Z perspektywy Paryża

1,2.06.2019 (sobota, niedziela), godz. 19.00

2017, Francja, dramat 137 min

Reżyseria Jean-Paul Civeyrac

 

Obsada: Andranic Manet, Diane Rouxel, Jenna Thiam, Gonzague Van, Bervesseles Corentin

 

Pełen oczekiwań Etienne przenosi się z Lyonu do Paryża, by studiować reżyserię filmową na Sorbonie. Na studiach poznaje Jean-Noëla i Mathiasa, którzy podzielają jego pasję do kina. Wspólnie omawiają kanon filmowy, czytają teksty Flauberta i Pasoliniego, słuchają Bacha i Mahlera. Mathias zachowuje się jednak podejrzanie - czasami znika na całe tygodnie i nikt nie wie, gdzie się wtedy podziewa. Etienne jest tym szczególnie zaniepokojony, kiedy odkrywa, że przyjaciel dzieli swój sekret z Annabelle, młodą kobietą, która mieszka razem z Etienne'em i w której bohater jest potajemnie zakochany.

 

 

Wilcze opowieści - przegląd filmów

5-13.06.2019 (środa - czwartek)

 

Projekcje towarzyszą wystawie „Biegnąc z wilkami" przygotowanej przez Estońskie Centrum Literatury Dziecięcej i estońską kuratorkę i ilustratorkę Viive Noor. Pomysł wystawy opiera się na popularnych w Estonii opowieściach ludowych o wilkołakach.

 

Wilcze opowieści

Alfa

5-9.06.2019 (środa - niedziela), godz. 17.00

2018, USA, przygodowy, 96 min

Reżyseria Albert Hughes

 

Obsada:  Kodi Smit-McPhee, Jóhannes Haukur Jóhannesson, Marcin Kowalczyk, Jens Hultén, Natassia Malthe, Spencer Bogaert, Mercedes de la Zerda, Leonor Varela

 

Czasy epoki lodowcowej, Europa 20 tys. lat temu. Młody mężczyzna wspólnie ze współplemieńcami wyrusza na swoje pierwsze polowanie. Kiedy zostaje ranny, ci porzucają go, skazując na pewną śmierć. Przerażony i samotny stara się przetrwać w bezlitosnym świecie dzikiej puszczy. Z obawą próbuje okiełznać odrzuconego przez stado wilka. Z czasem zaczynają sobie ufać, co więcej, mogą na siebie liczyć, tworząc niezwykłą parę sprzymierzeńców. Wspólnie pokonują niezliczone niebezpieczeństwa i pułapki losu, próbując odnaleźć drogę do domu zanim nadejdzie śmiertelna zima

 

Wilcze opowieści

Pokot

5-7.06.2019 (środa - piątek), godz. 19.00

2017, Czechy, Niemcy, Polska, Szwecja, Słowacja, dramat, kryminał 128 min

Reżyseria: Agnieszka Holland, Kasia Adamik

 

Obsada: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Patrycja Volny, Miroslav Krobot, Borys Szyc, Andrzej Grabowski

 

W Sudetach dochodzi do serii morderstw, których ofiarami są myśliwi. Wobec bezradności policji śledztwo rozpoczyna emerytowana inżynierka. Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało sąsiada-kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren...  W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja - polowanie. Policja szuka sprawcy. Duszejko rozpoczyna swoje własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących wniosków. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

 

 

Wilcze opowieści

Biały Kieł

8,9.06.2019 (sobota, niedziela), godz. 11.00

12.06.2019 (środa), godz. 17.00

2018, Francja, Luksemburg, USA,  animacja, przygodowy, 85 min

Reżyseria Alexandre Espigares

 

Film na podstawie powieści na Jacka Londona „Biały Kieł".

 

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak - mieszanka psa i wilka. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się, jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się i odłącza od rodziny. Z pomocą przychodzi mu wódz indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Niestety na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, zwierzak trafia do nowych właścicieli, którzy widzą w nim tylko łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

 

Wilcze opowieści

Wilcze dzieci

8,9.06.2019 (sobota, niedziela), godz. 14.45

2012, Japonia, fantasy, animowany, 117 min

Reżyseria Mamoru Hosoda

 

Film animowany od lat 15.

 

19-letnia Hana zakochuje się w wilkołaku. Owocem jej związku jest dwoje dzieci, Ame i Yuki. Cała czwórka żyje sobie spokojnie do czasu, gdy ojciec wilkołak umiera, a Hana postanawia przeprowadzić się razem z dziećmi na wieś z dala od zgiełku miasta. Reżyser przedstawia losy rodziny rozgrywające się na przestrzeni 13 lat od momentu spotkania Hany i wilkołaka aż do czasu dorastania ich wspólnych dzieci.

 

Wilcze opowieści

Wilkołak

8,9.06.2019 (sobota, niedziela), godz. 19.00

12.06.2019 (środa), godz. 19.00

13.06.2019 (środa), godz. 20.00

2018, Holandia, Niemcy, Polska, dramat, horror, 88 min

Scenariusz i reżyseria Adrian Panek

 

Obsada: Kamil Polnisiak, Nicolas Przygoda, Sonia Mietielica, Danuta Stenka, Werner Daehn, Jakub Syska, Helena Mazur, Krzysztof Durski

 

Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

 

 

 

Tablicowy kubek Kina Zamek

Kubek po którym można pisać bez końca do nabycia w kasach Zamku.

 

Kubek może być świetnym prezentem nie tylko dla kinomaniaków, zapominalskich, czy autorów miłych wiadomości. Codziennie możemy na nim zapisywać słówko z języka, którego się uczymy albo zasłyszaną, czy przeczytaną ciekawą myśl.

 

 

Słowa kluczowe: kino film

« Powrót do poprzedniej strony