Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Czwartkowe Wieczory Chóralne

Koncerty Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 16-05-2019 18:00 Czwartek

Czwartkowe Wieczory Chóralne

16.05.2019 (czwartek), godz. 18.00, Hol Wschodni (wejście A, parter), bezpłatne wejściówki do odebrania od 14 maja w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) od godz. 10.00, liczba miejsc ograniczona

 

Koncert Chóru Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie pod dyrekcją Ryszarda Handke.

 

Czwartkowe Wieczory Chóralne to cykl koncertów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem szczecińskich melomanów. Stwarzają okazję do prezentacji najlepszych zespołów chóralnych nie tylko z regionu Pomorza Zachodniego. Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie gościł już znakomite chóry szczecińskie, polskie i zagraniczne, wykonujące arcydzieła światowej chóralistyki.

 

Chór Pomorskiej Akademii Medycznej (obecnie Chór PUM) powstał w grudniu 1969 roku z inicjatywy Jana Seidla, muzyka Państwowej Filharmonii w Szczecinie i pod jego dyrekcją przez kolejne 10 lat koncertował wielokrotnie w kraju i za granicą. Uczestniczył w festiwalach m. in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Czechosłowacji, Bułgarii. W latach 1980 - 1981 chórem kierował Ryszard Cybulski. Następnie kierownictwo artystyczne objął Ryszard Handke, który prowadzi ten zespół do dziś. Pod jego dyrekcją Chór PUM koncertował w wielu krajach świata, uczestniczył w licznych festiwalach i konkursach, m. in. takich jak: Legnica Cantat, Festiwal Muzyki Religijnej w Rumii, Academia Cantat, Festiwal Barbórkowy we Wrocławiu, MFPCh w Międzyzdrojach, Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Festiwal w Barcelonie, Cantonigros - Hiszpania, Autum - Francja, Festival Estival de Paris - Francja, Oscarshamn - Szwecja, Trenczanskie Teplice - Słowacja, Eurotreff Ulm - Niemcy.

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony