Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Letnie Koncerty Plenerowe: Leszek Zaleski Quartet

Koncerty Turystyka Miejsce: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Wstęp: wstęp wolny

Kiedy:
1. 18-08-2019 16:00 Niedziela

L E T N I E   K O N C E R T Y

P L E N E R O W E

 

dziedziniec Zamku, niedziele, godz. 16.00, wstęp wolny

 

W przypadku niepogody - Hol Wschodni (wejście A, parter), wówczas obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (wejście I) na pół godziny przed koncertem.

 

Podczas wakacji na zamkowym dziedzińcu  organizujemy bezpłatne koncerty plenerowe w wykonaniu zespołów, reprezentujących różne nurty i gatunki muzyczne (m.in. muzykę poważną, rozrywkową, filmową, etniczną, jazz i swing), w tym także artystów ze Szczecina oraz województwa zachodniopomorskiego.

 

Otwarta formuła imprezy, miła atmosfera oraz popularny repertuar - wszystko to powoduje, że koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

 

 

Leszek Zaleski Quartet

18.08.2019 (niedziela), godz. 16.00, dziedziniec Zamku, wstęp wolny

 

W programie koncertu znajdą się kompozycje autorskie z płyty „My songs".

 

Leszek Zaleski - gitara

Dawid Troczewski - fortepian

Żenia Betliński - kontrabas

Marek Jakubowski - perkusja

 

Leszek Zaleski Quartet to kwartet jazzowy, współtworzony przez muzyków wywodzących się z wrocławskiego i poznańskiego środowiska artystycznego.

Muzyka zespołu jest nastrojową mieszanką jazzu i smooth jazzu z wyrazistą sekcją rytmiczną, z bogatymi improwizacjami gitary i fortepianu. Autorem kompozycji jest lider zespołu Leszek Zaleski, który swoje inspiracje czerpie z twórczości m.in. Pata Metheny'ego, Johna Scofield'a czy Brada Mehldau'a. Kwartet  ma na swoim koncie występy na prestiżowych festiwalach, jak Jazz dell'Arte (Jazz On Grass), Wrocławski Festiwal Gitarowy Gitara+, ale również koncerty klubowe. Poszczególnych członków zespołu można odnaleźć w innych projektach muzycznych, zróżnicowanych stylistyką od muzyki klasycznej, pop do funk. Każdy ma na swoim koncie nagranie dla radia i telewizji (Radiowa Trójka, TVP1, Polsat), jak też doświadczenie w nagraniach płytowych oraz muzyki filmowej. Członkowie grupy są laureatami konkursów, m.in. Międzynarodowego Konkursu European Jazz Newcomer (Czechy) czy Warszawskiego Festiwalu Pianistów Jazzowych. Występowali i koncertowali z takimi zespołami i muzykami, jak: Brad Terry, Dennis Hernandez, Krystyna Prońko, Stan Borys, Musicofeelya, Iwona Loranc, Mack Goldsbury, Piotr Wojtasik.

 

Słowa kluczowe: koncert

« Powrót do poprzedniej strony