Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Menu

Newsletter

Najnowsze wydarzenia bezpośrednio na e-mail?
Zapisz swój adres na listę naszego Newslettera.

zapisz adresusuń adres

Kino Łaźnia: WATCH DOCS "Twoja własna prawda".

Kino i film Miejsce: Kooperatywa Łaźnia, ul. Koński Kierat 14/15, I piętro

Wstęp: wolny

Kiedy:
1. 24-10-2019 17:00 Czwartek

kolejny wieczór z filmem dokumentalnym w Kooperatywie Łaźnia. Jest to czwarte spotkanie w ramach festiwalu Watch Docs. "WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja.

O filmie:
TWOJA WŁASNA PRAWDA
18' 2017 Wielka Brytania reżyseria: Charlie Lyne zdjęcia: Charlie Lyne montaż: Charlie Lyne produkcja: Loop Projects Limited, Field of Vision

Czy Hillary Clinton kierowała gangiem handlarzy dziećmi?

4 grudnia 2016 r. Madison Welch przejechał ze swojego rodzinnego miasta Salisbury w Karolinie Północnej blisko 500 km, by dotrzeć do Waszyngtonu i w pizzerii Comet trzykrotnie wystrzelić z karabinu AR-15. Pobudki Welcha są znane. Krążące w Internecie maile, rzekomo wykradzione przez rosyjski kolektyw hakerski, jednoznacznie wskazywały, że waszyngtońska pizzeria była jedynie przykrywką dla gangu handlarzy dziećmi, kierowanego przez Hillary Clinton. W swoim przewrotnym i dynamicznie zmontowanym dokumencie kreacyjnym Charlie Lyne analizuje fenomen fake news i dowodzi, że zdrowy rozsądek od wiary w teorie spiskowe dzieli bardzo cienka granica.

„Pokaz organizowany w ramach projektu WATCH DOCS Zrób to sam Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka."

Słowa kluczowe: watch docs, fake newsy, kino za darmo

« Powrót do poprzedniej strony